Lankytojui

Lankytojui

Kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda pakvies mugės lankytojus į kasmet vis kitokią "Knygų šalį", kurioje galima dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose, susitikti su lietuvių literatūros vaikams kūrėjais, knygų iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio. 

Diskusijų klubas. Vilniaus knygų mugės Diskusijų klubas ypač mėgiamas lankytojų.  Klube diskutuoja garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno ir mokslo žmonės. 

Vaikų salė
. Mugėje vaikai turi savo vietą, kur gali nevaržomai žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai  vyksta specialiai įrengtoje „scenoje vaikams“.  Čia ir vaikai, ir tėveliai taip pat galės įsigyti mokomųjų žaidimų, lavinančių žaislų, suvenyrų ir knygų vaikams.

Meno parodos. Vilniaus knygų mugės metu kasmet pristatomos garsių Lietuvos ir užsienio dailininkų, knygų iliustratorių, fotografų parodos, vaizdo ir garso instaliacijos. Dauguma jų Lietuvoje rengiamos pirmą kartą. Šių metų akcentas buvo paroda Illustrarium: Šiuolaikinės Lietuvos vaikų knygų iliustracijos – tai pagrindinė Lietuvos iliustracijų paroda, pristatyta tarptautinėje Bolonijos (Italija) Vaikų knygų mugėje 2011 m.kovo 28-31 d. dalyvaujant garbės viešnios teisėmis. Parodoje eksponuojami 32 ryškiausių paskutiniojo dešimtmečio iliustruotojų kūriniai, atskleidžiantys margą, įvairių žanrų ir stilistikos Lietuvos vaikų knygų iliustracijos panoramą. „Illustrarium‘o“ paroda ypatinga ne tik puikiu turiniu, bet ir originalia ekspozicija, kviečiančia žiūrovus atverti daugybę „Illustrarium’o“ durelių ir atrasti iliustracijas patiems.

Knygos kino salė. Mugės lankytojai turi galimybę pamatyti  garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie iškilius rašytojus, poetus, menininkus. 

Lietuvos radijo ir televizijos studija. LRT tiesiogiai iš mugės transliuoja radijo laidas, filmuos interviu su rašytojais, menininkais, kviečia lankytojus tapti radijo ir TV laidų kūrimo liudininkais, pabendrauti su garsiausiais LRT laidų vedėjais. LRT studija įsikūrusi Rašytojų kampe.

Naujiena! Bukinistų knygynėliai. Tuos, kurie žavisi senomis knygomis ar  vis dar klausosi vinilinių plokštelių, kviečiame užsukti į  mugės bukinistų knygynėlį. 

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.