Naujienos

Bendrosios naujienos

ILLUSTRARIUM

Paroda Illustrarium: Šiuolaikinės Lietuvos vaikų knygų iliustracijos – tai vienas šių metų mugės akcentų, pagrindinė Lietuvos iliustracijų paroda, pristatyta tarptautinėje Bolonijos (Italija) vaikų knygų mugėje 2011 m. kovo 28-31 d. dalyvaujant garbės viešnios teisėmis. Parodoje eksponuojami 32 ryškiausių paskutiniojo dešimtmečio iliustruotojų kūriniai, atskleidžiantys margą, įvairių žanrų ir stilistikos Lietuvos vaikų knygų iliustracijos panoramą.

„Illustrarium‘o“ paroda ypatinga ne tik puikiu turiniu, bet ir originalia ekspozicija, kviečiančia žiūrovus atverti daugybę „Illustrarium’o“ durelių ir atrasti iliustracijas patiems.  Parodą sudaro trijų kartų Lietuvos iliustruotojų kūriniai. Vyresniosios kartos dailininkai, savo kūrybinį kelią pradėję XX a. 8–9 deš. sovietiniu Lietuvos laikotarpiu, šioje srityje aktyviai kuriantys iki šiol. Dauguma jų yra ryškios, tarptautinį pripažinimą pelniusios asmenybės, turinčios ne vieną kūrybos apdovanojimą ir įvertinimą: tai Stasys Eidrigevičius, Kęstutis Kasparavičius, Rimvydas Kepežinskas, Mikalojus Povilas Vilutis, Leonardas Gutauskas, Irena Daukšaitė-Guobienė ir kiti.

Didžioji dalis Lietuvos vaikų knygų iliustruotojų yra viduriniosios kartos dailininkai, suformuoti stiprios nacionalinės grafikos ir knygos meno mokyklos. Ryškiausi iliustruotojai – Rimantas Rolia, Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė, Rolandas Rimkūnas, Eglė Kuckaitė, Agnė Indrė Každailytė (Agnes Indre) ir kiti. Nemažai šios kartos dailininkų išbandė ir plunksnos meną – tai tekstų vaikams ir iliustracijų autoriai Paulius Juodišius, Marius Jonutis, Laisvydė Šalčiūtė ir kt.

Parodoje taip pat pristatomi jaunosios kartos iliustruotojų kūriniai. Šie dailininkai atstovauja naują, į vizualiąją pusę besikeičiančią Lietuvos kultūrą, savo kūrybiniais ieškojimais jie jau yra palikę ryškų pėdsaką Lietuvos knygos meno ir iliustracijų pasaulyje – tai Sigutė Chlebinskaitė, Rasa Jonikaitė (Joni), Lina Dūdaitė, Jurga Šarmavičiūtė, Ieva Juknytė, Vaiva Lingytė ir kiti. "Illustrarium'o" ieškokite 3 salėje.   

Parodos atidarymas įvyks vasario 23 d. (ketvirtadienį), 11.30 val. 3 salėje, prie „Illustrarium‘o“ ekspozicijos

http://lituania-bologna.eu/lt/478583/illustrarium_parodos_/siuolaikines_lietuvos_vaiku_knygu_iliustracijos


2012-01-24

Atgal

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.