Naujienos

Bendrosios naujienos

ŠIŲ METŲ VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS GARBĖS VIEŠNIA RŪTA ŠEPETYS Į VILNIŲ ATVYKSTA NE VIENA

Lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys (pasirašo Ruta Sepetys) vardas daugeliui, ypač jaunesniosios kartos Lietuvos skaitytojų, jau gerai žinomas. Tai bene garsiausias lietuviškas vardas ir pasaulio literatūros gerbėjams. Debiutinis anglų kalba parašytas jos  romanas Between Shades of Gray (Tarp pilkų debesų), kurio originalas pasirodė mažiau nei prieš metus, 2011-ųjų kovą, jau išleistas 30 šalių ir jį galima perskaityti net 25 kalbom! Tarp jų japonų ir kinų. Leidžiami jau ir pakartotiniai knygos tiražai. Pelnyta keliolika reikšmingų apdovanojimų ir nominacijų Jungtinėse Amerikos Valstijose, Prancūzijoje, o Italijoje Tarp pilkų debesų įtraukta į mokykloms rekomenduotinų knygų sąrašą kaip stalinizmo terorą demaskuojanti knyga. Romanu susidomėjo jau ir Holivudas. Iki šiol nė vienai parašytai istorijai apie Lietuvą nėra nutikę nieko panašaus!

Lietuvą ir jos istoriją pasaulyje garsinanti rašytoja Rūta Šepetys šių metų Vilniaus knygų mugės garbės viešnia. Kartu su ja į Vilnių atvyksta ir romaną Tarp pilkų debesų išleidusios vienos didžiausių pasaulio leidyklų „Penguin Group“ atstovė iš Niujorko Tamra Tuller, kuriai, rašytojos nuomone, tenka itin daug nuopelnų sėkmingai populiarinant knygą pasaulyje. Su skaitytojais rašytoja susitiks vasario 24 d., penktadienį, 15 val. leidyklos „Alma littera“ autografų stende, o nuo 16 val. Konferencijų salėje 5.1. vyks pokalbis „Rūtos Šepetys kelias iš Sibiro į sėkmę“, kuriame, be rašytojos, dalyvaus ir knygos redaktorė Tamra Tuller bei jos vertėja į lietuvių kalbą Lina Būgienė. Jas kalbins vertėjas, režisierius dokumentininkas Jonas Ömanas.

Rūtos Šepetys minčių bus galima pasiklausyti ir Diskusijų klubo pokalbyje „Rašymas ant sienos: Lietuvos istorija pasauliui“, kuris vyks vasario 25 d., šeštadienį, nuo 13 val. iki 15 val. Forume. Apie lietuvių tautos istorinę atmintį ir jos vaizdinius bei siužetus literatūroje, apie šių vaizdinių ir siužetų unikalumą, autentiškumą, atpažįstamumą Vakarų skaitytojui, kartu su Rūta Šepetys, diskutuos Sigitas Parulskis, Mečys Laurinkus, Jonas Ömanas, istorijos ekspertas Nerijus Šepetys, diskusiją moderuos istorikas Aurimas Švedas. Neakivaizdžiai diskusijoje pasisakys (bus transliuojamas specialiai parengtas video įrašas) dar vienas mūsų išeivijos rašytojas Antanas Šileika, kurio romanas Pogrindis (2011), pasakojantis apie partizanų rezistenciją Lietuvoje, išrinktas į geriausių 2011 metų knygų 100-uką Kanadoje.

Tarptautinių kultūros programų centro ir "Lietuviškų knygų" informacija

2012-02-07

Atgal

Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.