Renginiai

Bendra renginių programa

 BENDRA RENGINIU PROGRAMA.pdf (147.73 KB)

Diskusijų klubas. Forumas
Diskusija „Ar baltų laikas jau praeityje?“,  vasario 23 d., ketvirtadienį, 17 val., diskutuos vertėjas, kino dokumentininkas, Lietuvos švedas Jonas Öhmanas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorius Mindaugas Kvietkauskas, Lietuvių kalbos instituto direktorė Jolanta Zabarskaitė, VDU istorijos katedros profesorius, išeivijos studijų centro vadovas Egidijus Aleksandravičius. Diskusijai vadovaus kultūros istorijos tyrinėtojas ir visuomenės veikėjas Darius Kuolys.
Diskusija
„Ar demokratija reiškia moralės nuosmukį?“ , vasario 24 d., penktadienį, 16.00 val. Provokuojantis filosofų dueto – Alvydo Jokubaičio ir Vytauto Radžvilo, pokalbis.
Diskusija „Rašymas ant sienos: Lietuvos istorija pasauliui“, vasario 25 d., šeštadienį, nuo 13 val. iki 15 val. Aurimo Švedo moderuojamoje diskusijoje dalyvaus šių metų Vilniaus knygų mugės garbės viešnia Rūta Šepetys, rašytojas Sigitas Parulskis, romano Elektra (2011) apie prieštaringą Lietuvos pokarį autorius, politikas ir visuomenės veikėjas Mečys Laurinkus, atsiminimų knygos Partizanai vertėjas į švedų kalbą, dokumentinių filmų apie lietuvių rezistencijos kovas režisierius Jonas Öhmanas, istorikas Nerijus Šepetys
.
Pokalbyje neakivaizdžiai dalyvaus ir rašytojas Antanas Šileika.
Diskusija „Kritikus nušauna, tiesa? Kritiko(s) laisvės ir priedermės“, vasario 25 d., šeštadienį, 16 val.   Diskutuos žinomi aštrios plunksnos meistrai – Giedra Radvilavičiūtė, Herkus Kunčius ir Laimantas Jonušys. Juos provokuos ir diskusijai vadovaus kritikas Vaidas Jauniškis.

Knygos kino salė. Antrus metus mugės lankytojai  turės galimybę pamatyti  garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie iškilius rašytojus, poetus, menininkus. Šių metų Knygos filmų programoje - devyni dokumentiniai ir šeši vaidybiniai filmai, taip pat  tarptautinio animacinių filmų festivalio "Tindirindis" filmų rinktinė.
Primename, kad Knygos kino salė įsikūrusi konferencijų salėje 1.1 (Litexpo centriniai rūmai).
 Knygos kino programa.pdf (1.49 MB)

Meno parodos

3 salė

Illustrarium: Šiuolaikinės Lietuvos vaikų knygų iliustracijos

Tai pagrindinė Lietuvos iliustracijų paroda, pristatyta tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje 2011 kovo 28-31 d. dalyvaujant garbės viešnios teisėmis. Parodoje eksponuojami 32 ryškiausių paskutiniojo dešimtmečio iliustruotojų kūriniai, atskleidžiantys margą, įvairių žanrų ir stilistikos Lietuvos vaikų knygų iliustracijos panoramą. „Illustrarium‘o“ paroda ypatinga ne tik puikiu turiniu, bet ir originalia ekspozicija, kviečiančia žiūrovus atverti daugybę „Illustrarium’o“ durelių ir atrasti iliustracijas patiems. Parodos atidarymas įvyks vasario 23 d. (ketvirtadienį), 11.30 val. 3 salėje, prie „Illustrarium‘o“ ekspozicijos. Daugiau apie parodą
http://lituania-bologna.eu/lt/478583/illustrarium_parodos_/siuolaikines_lietuvos_vaiku_knygu_iliustracijos

 Meno parodos.pdf (288.75 KB)


 "Vilniaus knygų mugėje" pirmą kartą duris atvers "Gyvoji Biblioteka"
“Gyvoji biblioteka” veikia taip pat kaip ir paprastos bibliotekos. Bibliotekos lankytojas ateina ir tam tikram laikui pasiskolina “Knygą”. Perskaitęs “Knygą” lankytojas ją grąžina į biblioteką ir jeigu nori, gali pasiimti kitą. Tarp paprastos bibliotekos ir “Gyvosios bibliotekos” yra vienas skirtumas – “Knygos” “Gyvojoje bibliotekoje” yra žmonės, o skaitymas – pokalbis. 
"Gyvoji Biblioteka"  laukia Jūsų 3 salėje:
vasario 24 d. - ILGASIS PENKTADIENIS - nuo 14 val. iki 16 val. ir  nuo 17 val. iki 19 val.
vasario 25 d. - NEKASDIENIŲ PASIMATYMŲ DIENA - nuo 14 val. iki 16 val. ir  nuo 17 val. iki 19 val.
vasario 26 d. - ŠEIMOS DIENA - nuo 13 val. iki 16 val.
„Gyvoji biblioteka“ yra Nacionalinio socialinės integracijos instituto vykdoma programa.
Daugiau informacijos apie metodą - http://gyvojibiblioteka.lt/.Registracija

EPUS jūs galite užpildyti ir pateikti paraiškas dalyvavimui UAB “Lietuvos parodų ir kongresų centras Litexpo” organizuojamose parodose.